# Nowoczesne meble

Nowoczesne komplety

Coco Chanel powiedziała, że „moda przemija, styl pozostaje”. Zatem nawet jeśli nowe trendy  w meblarstwie, które proponują nam obecnie salony meblowe, zdezaktualizują się, to i tak pozostanie nam satysfakcja, iż będziemy w tej grupie użytkowników, którzy w znaczący sposób wyróżniają się spośród tłumów. A takie samozadowolenie to już bardzo dużo.

Co nam proponują projektanci wnętrz? Wolność, lekkość i niezależność. Przysłowiowe cztery ściany są wyposażone w lekkie szafki, które zdają się lewitować nad podłogą. Dużo jest zaokrąglonych kształtów i niesymetrycznych linii, które dzielą tak wysokie szafki jak i witryny. Natomiast z drugiej strony obecny jest kubizm, proste linie, lakierowane i polerowane drewno. Hartowane szklane półki, które nadają pomieszczeniu swoistą tajemniczość i pewien urok, łączą się z metalowymi ramami oraz aluminiowymi uchwytami. To wszystko niesamowicie się ze sobą komponuje, a całości nadaje wymiar ładu i harmonii. Bardzo ciekawym pomysłem jest umieszczenie we wnętrzach mebli oświetlenia, co w efektowny sposób eksponuje wyjątkowe przedmioty. Projektanci pozwalają konsumentom wykazać się własną inicjatywą i pomysłem. Mamy możliwość składania różnych elementów w jedną całość, sami możemy dobrać szafki i stworzyć pojemne garderoby. Kolorystyka, która włada nad nowoczesnym pokojem to przede wszystkim zieleń, czerwień, wszelkie odcienie szarości, aż po idealną biel.

Zatem cóż nam dają wszystkie te „pokojowe nowości”? Faktem jest, że gdy przekraczamy próg tak wyposażonego pokoju, nie sposób oderwać od niego wzroku. Nowoczesne meble pokojowe pełne są subtelności, wywołują poczucie bezpieczeństwa i wyjątkowej przytulności ale przecież i takie odczucia mogą ewokować meble klasyczne, przeznaczone dla tradycyjnych użytkowników. Z tą jednak różnicą, że meble nowoczesne odnoszą się do postępu cywilizacyjnego i technicznego, podczas gdy meble odnoszące sie do stałego kanonu piękna, to harmonia i kult natury.