# Mebelki dla dziecka

Bezpieczne meble dla dzieci

O czym myśli każdy rodzic, gdy wyposaża pokój swojego malucha? Przede wszystkim o tym, aby był on dla niego bezpieczny i przytulny. Aby był jednocześnie miejscem zabaw i wypoczynku. W końcu to właśnie pokój jest tym miejscem, z którego dziecko wyrusza w podróż, aby poznawać świat.

Meble przeznaczone dla najmłodszych pełne są finezyjnych kształtów, które pozwalają na optymalny rozwój ich wyobraźni. I tak też widzimy wszelkie możliwe malowane postaci zwierzątek, które ewokują poczucie bezpieczeństwa i radości. Nowością są fantazyjne frezowane wzory 3D, które proponują nam niektórzy producenci. Wszystko to razem tworzy świat baśni i zabawy, w którym maluch na pewno się odnajdzie i zadomowi. Ciekawym dodatkiem do takich mebli są miarki wzrostu, stojaki na ubrania, lampy wiszące, a to wszystko w kształtach misiów, żyraf, piesków… Projektanci stawiają na pełną funkcjonalność dodatków, ale też kierują się niekonwencjonalnym wyglądem. Barwy mebli dziecięcych są intensywne, żywe. Bardzo często wpisane są w tematykę pokoju, jak choćby krajobraz sawanny, gdzie obok soczystej pomarańczy dostrzegamy delikatny beż oraz jasną zieleń. Natomiast pokój lotnika, to kraina błękitu, który wywołuje poczucie lekkości przestrzeni. A wszystko to uzyskane jest dzięki ekologicznym farbom akrylowym.

Pokój dziecięcy musi być tak wyposażony, aby był całkowicie bezpieczny dla malucha, stąd też rezygnacja z ostrych wykończeń mebli. Jednakże oprócz tego komfortu, nowoczesne meble przeznaczone dla najmłodszych, muszą (i robią to) wpisywać się w rozwój psychofizyczny dziecka. Ponadto, skłaniają naszą pociechę do twórczego zachowania, motywują do zabawy. Takie meble bawią i cieszą jednocześnie. Chyba jedynie meble wypoczynkowe są w stanie budzić w nas takie poczucie przytulności…